Uložiť

Raspberry Pi, Arduino, Micro:bit: Zhotov si vlastné!

by Mentor Partners, s.r.o. Základné info: ONLINE 25. november, 2021 | št | 18:00 Pridaj do kalendára
0.00 € KÚPIŤ LÍSTOK

Popis

Už ste počuli o Raspberry PiESP32Arduino či micro:bitoch. Existuje plno hardvérových platforiem, s ktorými sa dá relatívne ľahko skonštruovať niečo zaujímavé. Aké sú ale medzi nimi rozdiely? Ktorý si zvoliť, aby ste s ním vedeli aj niečo zmajstrovať? Práve to si povieme na webinári.

Čas a miesto konania: štvrtok 25.11.2021 od 18.00 do 19.30 | ONLINE
Cena webinaru je 0 EUR.

Pre koho je webinár určený?

Primárne pre dve skupiny:

  • rodičov detí vo veku 8-15 rokov, ktorí by s nimi chceli vytvoriť zaujímavé projekty
  • ľudí, ktorí majú záujem skonštruovať a naprogramovať si po večeroch/víkendoch niečo fyzické.

Čo takéto “hračkárske” hardvérové platformy dokážu?

Celkom veľa! Dá sa s nimi naučiť úplne základy programovania a elektroniky, no dajú sa z nich skonštruovať inteligentné domy, komplikované roboty či komerčné produkty.
Každá z platforiem, ktoré si predstavíme, má svoje výhody a nevýhody, a niekedy je ich vhodné aj vzájomne kombinovať.

S čím z webináru odídem?

So všeobecným prehľadom o najpopulárnejších elektronických platformách, ako aj s jasnou predstavou, aký hardvér si zakúpiť ak ste rodič, alebo nadšenec. Taktiež si ukážeme praktické projekty, s ktorými by sa dalo začať.

O Marekovi Mansellovi

Som zanieteným edukátorom, organizátorom a experimentátorom. Snažím sa posúvať veci vpred najmä v oblasti vzdelávania pomocou projektu Učíme s Hardvérom, kde spolupracujeme so školami a motivujeme žiakov hravými aktivitami rozvíjať si ich digitálne zručnosti. Dôležitou súčasťou je tvorba metodík, lektorovanie učiteľov informatiky a realizácia výskumu v tejto oblasti. To by nebolo možné bez skvelého tímu dobrovoľníkov, s ktorými na projekte pracujeme. Popri tom organizujem IT-čkarsku konferenciu PyCon a pomáham s produkciou na mojej srdcovke – letnom festivale Atmosféra. Tiež študujem informatiku na FIIT STU a líderstvo v Nexteria Leadership Academy.